Skip to main content

ডায়েবেটিক সকলৰ বাবে দহ বিধ তিতা খাদ্য | 10 Bitter Foods That Are Good For Diabetics


তিতা খাদ্য ডায়েবেটিক ৰোগীৰ বাবে উত্তম বুলি ধৰা হয় কাৰণ তিতা খাদ্যই তেজত থকা চেনিৰ পৰিমান প্ৰাকৃতিক ভাৱে হ্ৰাস কৰাত সহায় কৰে |তলত দহ বিধ অসমত উপলব্ধ তিতা পাচলিৰ এখন সূচী দিয়া হৈছে | এই তিতা খাদ্যবোৰ ডায়েবেটিক সকলে তেওঁলোকৰ খাদ্য তালিকাত অন্তভূক্ত কৰিলে ডায়েবেটিত ৰোধ কৰাত প্ৰাকৃতিক ভাবে সক্ষম হব পাৰি|

01. তিতা কেৰেলা :

তিতা বুলি কলেই প্ৰথমে মনলৈ কেৱল এবিধ পাচলিৰ কথা হে আহে 'তিতা কেৰেলা', নহয় জানো |তিতা কেৰেলাত এবিধ ইনচুলিনৰ দ্বৰে যৌগিক পদাৰ্থ থাকে যাক কোৱা হয় Polypeptide-p বা p-insulin যিয়ে ডায়েবেটিক প্ৰাকৃতিক ভাবে ৰোধ কৰাত সহায় কৰে | সেয়েহে তিতা কেৰেলাক ডায়েবেটিক ৰোগী সকলে নিজৰ খাদ্য তালিকাত অন্তভূক্ত কৰিব লাগে |  তিতা কেৰেলাক পিটিকা বনাই, ভাজি বা জুচ বনায়ো খাব পাৰি|

তিতা বুলি কলেই প্ৰথমে মনলৈ কেৱল এবিধ পাচলিৰ কথা হে আহে 'তিতা কেৰেলা', নহয় জানো |তিতা কেৰেলাত এবিধ ইনচুলিনৰ দ্বৰে যৌগিক পদাৰ্থ থাকে যাক কোৱা হয় Polypeptide-p বা p-insulin যিয়ে ডায়েবেটিক প্ৰাকৃতিক ভাবে ৰোধ কৰাত সহায় কৰে | সেয়েহে তিতা কেৰেলাক ডায়েবেটিক ৰোগী সকলে নিজৰ খাদ্য তালিকাত অন্তভূক্ত কৰিব লাগে |  তিতা কেৰেলাক পিটিকা বনাই, ভাজি বা জুচ বনায়ো খাব পাৰি|

02. বেত গাজ :


 বেত গাজৰ ভিতৰৰ কোমলীয়া বগা অংশ পাচলি হিচাপে খোৱা হয় | তিতা হোৱাৰ বাবে ডায়েবেটিক সকলৰ বাবে উপযোগী | ইয়াক আলুৰ লগত ভাজি বা পিটিকা কৰি খোৱা হয় |

বেত গাজৰ ভিতৰৰ কোমলীয়া বগা অংশ পাচলি হিচাপে খোৱা হয় | তিতা হোৱাৰ বাবে ডায়েবেটিক সকলৰ বাবে উপযোগী | ইয়াক আলুৰ লগত ভাজি বা পিটিকা কৰি খোৱা হয় |

Recipes of Bet Gaaj (click)

03. তিতা মৰা :

 বেত গাজৰ ভিতৰৰ কোমলীয়া বগা অংশ পাচলি হিচাপে খোৱা হয় | তিতা হোৱাৰ বাবে ডায়েবেটিক সকলৰ বাবে উপযোগী | ইয়াক আলুৰ লগত ভাজি বা পিটিকা কৰি খোৱা হয় |

তিতা মৰা খাবলৈ বৰ বেছি তিতা নহয় | ইয়াক সাধাৰনতে গাঁঠি মাৰি বনোৱাৰ নিয়ম আছে | এই শাক দাইলত দি, তেলত ভাজি বা বেচনত লেতিয়াই বড় বনাই খাবলৈ বৰ সোৱাদ হয়|

Stir Fried Titamora (click)

04. তিতা ফুল :

তিতা ফুলক বাহক তিতা বা ৰঙা বাহক বুলিও জনা যায়| তিতা ফুলক খাৰ বনাই, আলুৰ লগত ভাজি বা পিটিকা কৰিও  খাব পাৰি | তিতা হোৱাৰ বাবে প্ৰাকৃতিক ভাবে তেজত চেনিৰ পৰিমানৰ মাত্ৰা সমান ৰখাত ই সহায় কৰে |

তিতা ফুলক বাহক তিতা বা ৰঙা বাহক বুলিও জনা যায়| তিতা ফুলক খাৰ বনাই, আলুৰ লগত ভাজি বা পিটিকা কৰিও  খাব পাৰি | তিতা হোৱাৰ বাবে প্ৰাকৃতিক ভাবে তেজত চেনিৰ পৰিমানৰ মাত্ৰা সমান ৰখাত ই সহায় কৰে |

Stir Fried Titaphool (click) 

05. শেৱালী ফুল :

সাধাৰনতে দূৰ্গা পূজাৰ সময়তহে শেৱালী ফুল ফুলে আৰু এই ফুলক হিন্দু পৌৰাণীক গ্ৰন্থত পাৰিজাত ফুল বুলি উল্লেখ আছে | শেৱালী ফুল খাবলৈ তিতা আৰু ইয়াক সাধাৰনতে শুকুৱাই ৰখা হয়| শেৱালী ফুলক আলুৰ লগত ভাজি খাব পাৰি আৰু শুকোৱাই থোৱা শেৱালী ফুল খাৰ বনাই বা মাছৰ লগত খাব পাৰি |

সাধাৰনতে দূৰ্গা পূজাৰ সময়তহে শেৱালী ফুল ফুলে আৰু এই ফুলক হিন্দু পৌৰাণীক গ্ৰন্থত পাৰিজাত ফুল বুলি উল্লেখ আছে | শেৱালী ফুল খাবলৈ তিতা আৰু ইয়াক সাধাৰনতে শুকুৱাই ৰখা হয়| শেৱালী ফুলক আলুৰ লগত ভাজি খাব পাৰি আৰু শুকোৱাই থোৱা শেৱালী ফুল খাৰ বনাই বা মাছৰ লগত খাব পাৰি |

Recipes of Shewali phool (click)

06. শেৱালীৰ পাত :

শেৱালী ফুলৰ দৰে শেৱালীৰ পাতো খাব পাৰি | যথেষ্ট তিতা হোৱাৰ বাৰে শেৱালীৰ পাত ডায়েবেটিক সকলৰ বাবে উপকাৰী | ইয়াক সাধাৰনতে বেচনত লেতিয়াই বড় বনাই ভাতৰ লগত পৰিবেশন কৰা হয় |

শেৱালী ফুলৰ দৰে শেৱালীৰ পাতো খাব পাৰি | যথেষ্ট তিতা হোৱাৰ বাৰে শেৱালীৰ পাত ডায়েবেটিক সকলৰ বাবে উপকাৰী | ইয়াক সাধাৰনতে বেচনত লেতিয়াই বড় বনাই ভাতৰ লগত পৰিবেশন কৰা হয় |

Sewali Pator Bor (click)

07. নেফাফু :

East India glory bower, Clerodendrum colebrookianum or nephaphu  is a medicinal plant found in Assam. The taste of nephaphu is bitter and is used as a vegetable in Assamese cuisine.

নেফাফু এবিধ তিতা শাক | ইয়াক সাধাৰনতে বইল কৰি পিটিকা কৰি বা আলুৰ লগত তেলত ভাজি খোৱা হয়|নেফাফুৰ বৈজ্ঞানিক নাম হৈছে Clerodendrum colebrookianum| ডায়েবেটিক সকলক বাবে অতি উত্তম এই শাক|


08. নিম পাত :

নিম পাত যথেষ্ট তিতা যদিও ইয়াত তেলত ভাজি বা বেচনত লেতিয়াই কম পৰিমানে খাব পাৰি| নিম পাত স্বাস্থ্যৰ বাবে বৰ উপকাৰী আৰু ইয়াক ছাল আৰু চুলিৰ যতনৰ বাবে ব্যৱহাৰ কৰা হয় | তিতা হোৱা বাবে ই প্ৰাকৃতিক ভাবে তেজৰ চেনিৰ মাত্ৰাৰ সন্তুলন বজাই

নিম পাত যথেষ্ট তিতা যদিও ইয়াত তেলত ভাজি বা বেচনত লেতিয়াই কম পৰিমানে খাব পাৰি| নিম পাত স্বাস্থ্যৰ বাবে বৰ উপকাৰী আৰু ইয়াক ছাল আৰু চুলিৰ যতনৰ বাবে ব্যৱহাৰ কৰা হয় | তিতা হোৱা বাবে ই প্ৰাকৃতিক ভাবে তেজৰ চেনিৰ মাত্ৰাৰ সন্তুলন বজাই ৰখাত সহায় কৰে |

Neem Leaves Fritters (click)


09. মিথি শাক :

মিথি শাক আৰু মিথি গুটি ভাৰতীয় ৰন্ধনশৈলীত অতিজৰে পৰা ব্যবহাৰ হৈ আহিছে | মিথি শাকৰ সোৱাদ তিতা যদিও ইয়াক ভাজি খালে বৰ সোৱাদ হয়| তিতা হোৱাৰ বাবে ই ডায়েবেটিকৰ বাবে উপকাৰী|

মিথি শাক আৰু মিথি গুটি ভাৰতীয় ৰন্ধনশৈলীত অতিজৰে পৰা ব্যবহাৰ হৈ আহিছে | মিথি শাকৰ সোৱাদ তিতা যদিও ইয়াক ভাজি খালে বৰ সোৱাদ হয়| তিতা হোৱাৰ বাবে ই ডায়েবেটিকৰ বাবে উপকাৰী|

Methi Bhaji (click)

10. তিতা ভেকুৰী :

তিতা ভেকুৰীক হাতী ভেকুৰী বুলিও কোৱা হয় |ই এবিধ গুটিৰ দৰে আৰু ভিতৰত বহুতো বীজ থাকে|কেচাটে সেউজীয়া আৰু পকিলে হালধীয়া বৰণৰ হয়|ইয়াৰ সোৱাদ তিতা যদিও পিটিকা কৰি খাৱলৈ বৰ সোৱাদ হয়| ইয়াক তেলত ভাজিও খাব পাৰি| হাতী ভেকুৰি ডায়েবেটিক ৰোগীৰ বাবে উপকাৰী হোৱাৰ লগতে ই এনিমিয়া, মহিলাসকলক মাহেকিয়া সমস্যা আৰু পেটৰ পেলু ইত্যাদি দূৰ কৰাত সহায়ক হয়|

তিতা ভেকুৰীক হাতী ভেকুৰী বুলিও কোৱা হয় |ই এবিধ গুটিৰ দৰে আৰু ভিতৰত বহুতো বীজ থাকে|কেচাটে সেউজীয়া আৰু পকিলে হালধীয়া বৰণৰ হয়|ইয়াৰ সোৱাদ তিতা যদিও পিটিকা কৰি খাৱলৈ বৰ সোৱাদ হয়| ইয়াক তেলত ভাজিও খাব পাৰি| হাতী ভেকুৰি ডায়েবেটিক ৰোগীৰ বাবে উপকাৰী হোৱাৰ লগতে ই এনিমিয়া, মহিলাসকলক মাহেকিয়া সমস্যা আৰু পেটৰ পেলু ইত্যাদি দূৰ কৰাত সহায়ক হয়|

Tita Bhakuri Pitika (click)

* ওপৰত উল্লেখ কৰা খাদ্য সমূহ কোনো ডাক্তৰৰে দিয়া পৰামৰ্শ নহয়, ই কেৱল এখন তিতা খাদ্যৰ সূচীহে |  


Comments